Oficiali internetinė svetainė

„Svaja“ atšventė 15 metų jubiliejų

„Svaja“ atšventė 15 metų jubiliejų

2011-11-22

Vilniaus krepšinio klubas "Svaja" paminėjo savo 15 metų gyvavimo sukaktį. Sporto, pramogų ir verslo centre ,,Forum Palace" pasveikinti komandos rinkosi krepšininkai, sporto vadovai, politikai.

 

Lapkričio 16 dieną vyko jubiliejinis Vilniaus krepšinio klubo „Svaja" renginys ,,Svaja - 15 ", kurio metu buvo prisimintas nueitas kelias, pagerbtos iškiliausios klubo sportininkės.

 

Klubo įkūrėja bei prezidentė Ramunė Gilienė trumpai apžvelgė klubo istoriją. O vėliau prasidėjo sveikinimai, kalbos, palinkėjimai, stalai lūžo nuo dovanų, padėkų, gėlių bei šampano.

 

„Svaja" krepšininkes pasveikino ir įteikė garbės raštus Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Jonas Pinskus. Lietuvos krepšinio federacijos vykdančioji direktorė Rasa Liuimienė pasveikino krepšinio klubo įkūrėją Ramunę Gilienę ir įteikė atminimo dovanas ilgametėms Lietuvos rinktinės žaidėjoms Loretai Gyraitei-Berūkštienei, Ingridai Jonkutei, 1997 m. Europos čempionėms Jolantai Vilutytei ir Rimai Petronytei-Bražėnienei.

 

Sveikinimo žodžius ir simbolines dovanas įteikė Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris" prezidentas Vytas Nėnius ir generalinis sekretorius Algis Vasiliauskas, Lietuvos krepšinio veteranų lygos viceprezidentas Anatolijus Čupkovas ir direktorius Alvidas Raškauskas, Lietuvos asociacijos „Penki žiedai" prezidentė Danutė Ivašauskienė ir viceprezidentė Sigita Stakytė, Lietuvos moterų krešinio A lygos direktorius Algimantas Ivašauskas, Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos „Žalgiris" pirmininkas Romas Budrionis. Krepšininkes pasveikino ir laimingą kamuolį „Svajai" padovanojo garsusis krepšinio arbitras Romualdas Brazauskas.

 

Krepšininkės susilaukė ir kitų sporto klubų sveikinimų: Vilniaus „Kamanė", Alytaus „RKL", Kretingos „Augma", Rygos „Baroneses", Vilniaus „Statybos senjorai", Vilniaus „Perlas", Vilniaus „Salilita", Vilniaus „Alkajus-Dastra" , Tauragės atstovai dovanojo merginoms gėles bei bučinius.
Staigmeną pateikė į jubiliejų atvykęs laidos „Krepšinio pasaulyje" vedėjas Vidas Mačiulis. Vakarėlio svečiai išvydo pirmųjų „Svaja" klubo žingsnių, startų, rungtynių ištraukų bei interviu vaizdo medžiagą.
Renginyje buvo surengta trofėjų paroda, kurioje surinkti per 15 metų didžiausi apdovanojimai. Renginyje buvo galima pamatyti beveik visas krepšininkes, žaidusias „Svaja" klube, buvo galima pamatyti pirmąją „Svaja" moterų aprangą, su kuria ji 1996 m. startavo Lietuvos moterų krepšinio lygoje, pirmąją aprangą, su kuria „Svaja" krepšininkės startavo senjorų čempionatuose ir 2001 m. parsivežė pirmuosius pasaulio čempionių medalius.

 

Istorija

 

Krepšinio klubas „Svaja" įkurtas 1996 m ir šiais metais švenčia 15 metų sukaktį. Klubo įkūrėja Ramunė Gilienė subūrė į kolektyvą žinomas Lietuvos krepšininkes, kurios aktyviai treniruojasi ir sėkmingai dalyvauja Lietuvos bei tarptautinėse varžybose iki šių dienų.

 

Per šiuos penkiolika metų klubas „Svaja" yra susikrovęs įspūdingą pergalių kraitį tiek Lietuvos, tiek tarptautinėse varžybose. „Svaja" komanda yra daugkartinė Lietuvos moterų krepšinio A lygos prizininkė, vienuolika kartų tapo Lietuvos senjorų čempione, yra daugkartinė Vilniaus miesto pirmenybių, Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris" nugalėtoja.

 

Merginos randa savyje jėgų ir noro nuvykti ir demonstruoti savo meistriškumą ne tik šalies, bet ir pasaulio ir Europos meistrų čempionatuose iš kurių sugrįžta su garbingais apdovanojimais.

 

Du kartus olimpinį statusą turinčiose pasaulio meistrų žaidynėse (World Masters Games) 2002 m. Melburne (Australija) ir 2009 m. Sidnėjuje (Australija) iškovojo aukso medalius, 2005 m. Edmontone (Kanada) laimėjo sidabro medalius.

 

Tris kartus: 2001 m. Slovėnijoje, 2007 m. Puerto Rike ir 2011 m. Brazilijoje „Svaja" komanda tapo pasaulio čempione.

 

Du kartus iškovotas Europos auksas: 2004 m. Helsinkyje (Suomija) ir 2010 m. Zagrebe (Kroatija), 2006 m. Hamburge (Vokietija) laimėti sidabro medaliai, 2008 m. Pesare (Italija) laimėti bronzos medaliai.
„Svaja" dalyvavo ir Europos dirbančiųjų festivaliuose: 2003 m. Helsinkyje (Suomija) ir 2009 m. Rovinyje (Kroatija) iškovojo auksą.

 

Už Lietuvos vardo garsinimą Europoje ir pasaulyje, už pasiektus aukštus rezultatus komandą du kartus apdovanojo Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas G. Kirkilas, Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas A. Kubilius, Vilniaus miesto merai A. Zuokas, J. Imbrasas ir V. Navickas.

 

 

Vilniaus krepšinio klubo "Svaja" medžiaga ir nuotraukos (žiūrėti „Galerija“) 

Varžybų kalendorius
Visas varžybų kalendorius
Turnyrinė lentelė
M40 grupė (40+)
Ž L N T
1. Vilniaus „Svaja“2204
2. Alytaus „RKL“ (40+)2113
3. Kretingos „Augma“2113
D grupė, A pogrupis (50+)
Ž L N T
1. Vilniaus „Perlas“65111
2. Vilniaus „Salilita“ (50+)65111
3. Trakų „Trasalis-Galvė“6248
M35 grupė (35+)
Ž L N T
1. Alytaus „RKL“ (35+)2204
2. Kauno „SKK Komanda“2113
3. Radviliškio „Radviliškis“2022
Kitos grupės

Ar žinote kad...

2012 m. liepos 28 – rugpjūčio 5 d. Kaune įvyks FIMBA 7-asis Europos krepšinio veteranų čempionatas, www.maxibasketballkaunas2012.lt.