Oficiali internetinė svetainė

Baigėsi 6-sis Fimba Europos krepšinio veteranų čempionatas

Baigėsi 6-sis Fimba Europos krepšinio veteranų čempionatas

2010-07-29

Sėkmingai Lietuvos komandoms baigėsi 6-sis Europos krepšinio veteranų čempionatas Zagrebe, 2010 m. liepos 17-25 d. Aukso medaliais pasipuošė net trys Lietuvos komandos - Vilniaus moterų komandos „Svaja" (amž. gr. 40+) ir "Kamanė" (amž. gr. 50+) bei vyrų komanda "Žalgiris" (amž. gr. 65+).

 

Sidabro medalius iškovojo vyrų komandos „Lietuva" (amž. gr. 60+) ir Klaipėdos „Neptūniečiai"(amž. gr. 70+), bronzą laimėjo moterų SKK „Komanda" (amž.gr. 35+). Čempionate dar dalyvavo: Kretingos moterų komanda „Augma" (amž. gr. 40+) - 6 vieta, vyrų komandos - „Vakarų" (amž. gr. 45+ ) - 4 vieta, "Žalgiris" (amž. gr. 55+) - 6vieta, Vilniaus "BBG Perlas" (amž. gr. 45+) - 7vieta ir Vilniaus "Salilita" (amž. gr. 50+) - 12 vieta.

 

Vilniaus "Svajos" žaidėja, 1997 m. Europos čempionė, Jolanta Vilutytė sakė: „Šis Europos krepšinio veteranų čempionatas man yra antrasis. Esu dalyvavusi 2009 m. Pasaulio olimpinėse žaidynėse Sidnėjuje, kur su „Svajos" merginomis tapome pasaulio čempionėmis. Abi pergalės atnešė daug džiaugsmo. Visos komandos yra labai stiprios, su visomis reikia kautis. Niekada negalvojau, kad veteranų krepšinyje yra toks aukštas krepšinio lygis. Visose komandose dalyvauja buvusios savo šalių rinktinės žaidėjos. Daugumoje komandų sutinku savo buvusias ilgametes priešininkes. Džiugu, kad tarp varžybų turėjome pora laisvų dienų, per kurias galėjome susipažinti su Zagrebo miestu, su Kroatijos gamta. Truputis poilsio tarp tokių varžybų yra būtinas. Finale susitikome su stipria Vokietijos rinktine, kurioje žaidė ir buvusios Vengrijos rinktinės žaidėjos. „Svajos" merginos nuo pirmų minučių išsiveržė į priekį ir rungtynes laimėjo užtikrintai rezultatu 73-47. Džiugu, kad varžybų metu mus palaikė lietuviai sirgaliai, tokio palaikymo senai nejaučiau. Po varžybų už gražų žaidimą mus sveikino ir vokiečių sirgaliai. Tai buvo labai malonu. Iškovotas Europos auksas leido pamiršti visus sunkumus kelionėje. Visos Lietuvių komandos į Zagrebą vyko autobusais, tai buvo tikrai sunki, varginanti kelionė. Kelionėje praleidome beveik keturias paras. Bet pergalės džiaugsmas leido viską užmiršti. Iškovotas Europos veteranų auksas yra ne mažiau malonus už 1997 m. iškovotą Europos auksą."

 

Pakalbinta LKVL viceprezidentė, Vilniaus „Svajos" komandos vadovė Ramunė Gilienė kalbėjo: "Visos lietuvių komandos buvo vertos medalių. Visose komandose rungtyniavo Lietuvos vardą praeityje garsinę krepšininkai: Anatolijus Čiupkovas, Gediminas Budnikas, Vytenis Urba, Edmundas Narmontas, Eduardas Kairys, Valerijus Bazilevskis, Jolanta Vilutytė, Ingrida Masiulienė, Arūnas Grigas, Rolandas Penikas ir daugelis kitų. Visi kovėsi iš paskutiniųjų, negailėdami jėgų. Paprasčiausia kartais fortūna buvo palankesnė priešininkams. Daug varžybų buvo laimėta ir pralošta tik keliais taškais. Taip kad visi dalyvavę lietuviai nusipelnė didelės padėkos. Lietuvos delegacija buvo antra pagal komandų dalyvių skaičių (11 lietuvių komandų). Mus pralenkė tik Rusijos delegacija (19 komandų). Laimėti trys aukso, du sidabro ir vienas bronzos - medaliai. Tai rodo didelį lietuvių norą dalyvauti bei žaisti krepšinį. Mūsų planuose jau yra tolima kelionė į 2011 m. Pasaulio krepšinio čempionatą Brazilijoje. Būtų malonu, kad mūsų norus palaikytų ir sporto vadovai". Plačiau apie čempionato rezultatus skaityti www.fimba.net

 

Alfa.lt

Varžybų kalendorius
Visas varžybų kalendorius
Turnyrinė lentelė
A grupė (65+)
Ž L N T
1. Kauno „Žalgiris“ (65+)4317
2. „Vilniaus Statybos senjorai“ (65+)4317
3. Klaipėdos „Neptūniečiai“ (65+)4044
M35 grupė (35+)
Ž L N T
1. Alytaus „RKL“ (35+)2204
2. Kauno „SKK Komanda“2113
3. Radviliškio „Radviliškis“2022
D grupė, B pogrupis (50+)
Ž L N T
1. Garliavos „Garliavos statyba-Omega“88016
2. Kauno „Atskalūnas“86214
3. Šilutės „Šamai“ (50+)83511
Kitos grupės

Sveikiname!

Laimas Ulevičius su 50 gimtadieniu! Gimimo data: 1969, Spalio 24. Komanda: Šilutės „Šamai“ (40+)

Ar žinote kad...

2010-2011 m. Lietuvos krepšinio veteranų čempionato rezultatyviausias žaidėjas Arvydas Venclovas (Kauno „Patvanka“, E45 grupė) – 273 taškai, daugiausia tritaškių pataikė Darius Lukminas (Kauno „Patvanka“, F40 grupė) – 51 tikslus metimas.