Oficiali internetinė svetainė

Jubiliejinė Kamanių šventė

Jubiliejinė Kamanių šventė

2010-03-03

Š.m. vasario 28 dieną Lietuvos Ryto arenoje įvyko Vilniaus krepšinio veteranių klubo Kamanė jaunatviškos 15 metų sukakties jubiliejinė šventė. Lietuvos Ryto vadovai maloniai sutiko savo rūmuose priimti vyriausias žaidžiančias sostinės krepšinio meistres, o išradingoji prodiuserė Nijolė Ruzgienė organizavo visą renginį aukščiausiu lygiu - su kviestiniais svečiais, priešininkių komanda, geriausiais arbitrais, iškilmes pagerbusiu Lietuvos respublikos himnu, ugningomis Lietuvos Ryto šokėjomis, garsiu buvusių sportininkių ansambliu Kuolinga ir jų dainomis; Teo suteikus finansinę paramą, Lietuvos Rytas parūpino krepšininkėms naujus marškinėlius ir reklaminius šalius. Prie renginio prisidėjo ir Lietuvos aludarių gildijos prezidentas Saulius Galadauskas bei loterijos „Perlas" vadovas Antanas Muraška. Kamanių pasveikinti atvyko Vilniaus Savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Babravičius, asociacijos „Penki olimpiniai žiedai" direktorė Danutė Ivašauskienė, Krepšinio Veteranų Lygos direktorius Alvidas Raškauskas, Lietuvos Krepšinio federacijos atstovas Valdas Gecevičius, laisvanoriškos sporto draugijos "Žalgiris" atstovai. Į šventę atvyko jaunesnės sesės veteranės iš Alytaus bei Vilniaus „Svajos" komandos, mieliausi likimo broliai veteranai su legendiniu krepšininku-oratoriumi Juru Kaziūnu priešakyje. Renginį pagerbė buvusios kamanės: pasaulio ir olimpinė čempionė Angelė Jankūnaitė-Rupšienė, pasaulio čempionė Larisa Vinčaitė, legendinės Kibirkšties kapitonė Alė Batorienė, garsi šios meistrų komandos žaidėja Liusia Gedminienė, o taip pat buvusi puiki krepšininkė, garsi kinematografė, viena iš klubo Kamanė įkūrėjų Bytautė Pajėdienė. Tad puikioji Lietuvos Ryto arena, kurioje vyko svarbiausios tautinės ir tarptautinės vyrų bei moterų krepšinio varžybos, užleido vietą gyvai Lietuvos moterų krepšinio istorijai.


Iš tiesų ne vienam kelia nuostabą, kad moterys, kone prieš pusę amžiaus pradėjusios žaisti krepšinį, pašventusios šiam sportui gražiausius jaunystės metus, ir šiandien nesiskiria su kamuoliu. Gal dėl to, kad negali? Kaip poetas kad negali nekurti eilių, o muzikantas negroti? Gal dėl to ir šiandieną jos širdyje jaučiasi jaunos, pasiruošusios net mesti iššūkį jaunimui, kuris sutiko sužaisti šventines rungtynes. Jaunos komandos, debiutuojančios Lietuvos „A" lygos pirmenybėse, vardas - Tiketa.
Priešininkėms išsirikiavus, prasidėjo Kamanės pristatymas. Į aikštę išbėgo net dvidešimt krepšininkių, tarp kurių buvusios Lietuvos moksleivių, studentų ir moterų rinktinių narės, Europos jaunimo čempionės, moterų meistrų komandos Kibirkštis ir Telekomas žaidėjos, kitų žymių Lietuvos komandų lyderės. Komandos trenerė - pirmoji Lietuvoje pasaulio, o paskui Europos čempionė, klubo Kamanė prezidentė Jūratė Daktaraitė.


Už aikštelės ribų liko Ramūnė Šidlauskaitė-Venskūnienė - klubo pažiba, jaunystėje du kartus iškovojusi Europos ir pasaulio čempionatų auksą. Prisimintos kitų miestų krepšininkės, padėjusios klubo komandai iškovoti veteranų žaidynių medalius: kaunietės Vida Būtautaitė-Grinienė ir Sigita Donėlaitė, šiaulietės Zita Beinoravičiūtė-Račkauskienė ir Alma Bartuškaitė-Javtokienė.
Kamanės pergalių skaičius įspūdingas. Be pasiekimų Lietuvos turnyruose, iš FIMBA organizuojamų Europos, pasaulio, olimpinį statusą turinčių meistrų žaidynių moterys nei karto negrįžo be medalių. Kamanės - 4 kartus pasaulio, 2 kartus Europos ir 3 kartus olimpinės čempionės, iš viso parvežusios į Lietuvą 210 tauriausios spalvos veteranų žaidynių medalių. Atvežta ir nemažai pergalių taurių. Per 15 klubo gyvavimo metų Lietuvoje ir pasaulyje jų iškovota nemažai. Šaunios Lietuvos Ryto šokėjos talkino, rodydamos žiūrovams iš arčiau keletą svarbesnių, įdomesnių.


Didelę pagarbą vyriausioms sportuojančioms moterų krepšinio veteranėms parodė 2008-2009 metų geriausias mūsų šalies krepšinio teisėjas, FIBA tarptautinės kategorijos arbitras, tikras arbitražo čempionas Romualdas Brazauskas, sutikęs teisėjauti šventinėms kamanių varžyboms, o po jų palikęs klubui atminimo dovaną - krepšinio kamuolį su autografu. Jam talkino buvęs Lietuvos krepšinio veteranų lygos vadovas, respublikinės kategorijos teisėjas Gintautas Zalieckas.


Prieš rungtynes Vilniaus mero pavaduotojas Gintautas Babravičius įteikė kamanėms Vilniaus miesto savivaldybės mero padėkos raštus „už nuopelnus Vilniaus sportui 15 klubo veiklos metų proga". O kamanietės pasveikino vyriausią savo klubo narę, buvusią garsią Lietuvos rinktinės žaidėją, riterio kryžiaus ordino „Už nuopelnus Lietuvai" savininkę Eleną Karnilavičiūtę-Kulakauskienę su brandžiu ir garbingu jubiliejumi. Perskaitytas ir Kibirkšties trenerio, Lietuvos nusipelniusio trenerio Algio Gedmino palinkėjimas kamanėms kovoti ir laimėti.


Varžybos vyko permainingai. Pirmą ir antrą kėlinį kova buvo atkakli. Startinis kamanių penketas: Regina Minkevičiūtė-Valiulienė, Zita Makselytė-Kuzminskienė, Eugenija Šniurevičiūtė-Janušaitienė, Danutė Kazarinaitė-Puodžiūnienė, Ina Andrejeva-Revinskienė ir jas keitusios: Irena Miškinytė-Jurkuvienė, Zina Novogreckytė-Narušienė, Gražina Žlabytė-Subačienė, Virginija Damaševičiūtė-Vaičiuvienė, Laisvė Aksomitaitė-Dembinskienė, Stefa Razgutė-Pekarskienė, Rūta Garmutė-Ragaišienė, Alma Stopaitė-Brazaitienė, Aušrutė Siniauskaitė-Strigūnienė, Audra Klimaitė-Ragauskienė nenusileido priešininkėms, ir į priekį išsiverždavo viena arba kita komanda. Antro kėlinio pabaigoje triskart jaunesnės veteranių varžovės pradėjo spurtuoti, ir tai privertė kamanes trečią kėlinį griebtis papildomų taktinių gudrybių. Darbščiosios bitės prisiminė gamtoje egzistuojančią tvarką: vienos jų gali būti žvalgės, pabėgančios į priekį tam, kad gerai apsidairytų ir surastų priešo lauke praėjimo takus prie kvepiančio medaus; kitos kiek vėliau atskridusios atliktų medaus rinkėjų pareigas; gi trečios, likusios prie savo avilio, nirtulingai jį gintų nuo neišvengiamo kitos rūšies vabzdžių antskrydžio. Taip paskirsčius pareigas, aikštėje kamanių-žaidėjų vis daugėjo, ir jų spiečius pradėjo taip nirtulingai suktis prieš garbių teisėjų akis, kad pastariesiems liko tik jas užmerkti bent jau saugumo sumetimais; tuo metu dar tiketietės spurdėjo, bet pagaliau turėjo pripažinti išradingų varžovių pranašumą: kamanės rungtynes laimėjo 70-68! Naudingiausia Kamanės žaidėja pripažinta jos kapitonė, vedanti į pergales komandą visose batalijose - Zita Makselytė-Kuzminskienė.


Šias įspūdingas varžybas nuolat pertraukdavo žaidybinės ir reklaminės minutės pertraukėlės, kurių metu kamanės sulaukė smagių, išradingų sveikinimų ir dovanų.


Pasibaigus rungtynėms, trenerė ir klubo prezidentė Jūratė Daktaraitė padėkojo visiems susirinkusiems už dėmesį, linkėjimus ir dovanas. Didžiausia kamanių padėka už puikią šventę Lietuvos Ryto vadovams ir renginio iniciatorei prodiuserei Nijolei Ruzgienei, kurios optimizmo, fantazijos ir kūrybinės ugnies galėtų pavydėti žymiausi sporto organizatoriai ar teatralai.


Kamanės puoselėja kilnias idėjas - joms rūpi Lietuvos moterų krepšinio padėtis. Jos siūlo garsiai reikšti savo nuomonę dėl Vilniaus moterų komandos, balsuoti už Lietuvos moterų krepšinį. Už moterų krepšinio jaunystę - kad neleistume jai pražūti. Ir, aišku, už krepšinio bites, kurių dūzgimas tikriausiai reiškia, kad Lietuvos laukuose medaus dar yra.

 


Nijolė Vaičiulėnaitė-Kašelionienė.

Varžybų kalendorius
Visas varžybų kalendorius
Turnyrinė lentelė
M35 grupė (35+)
Ž L N T
1. Alytaus „RKL“ (35+)2204
2. Kauno „SKK Komanda“2113
3. Radviliškio „Radviliškis“2022
F grupė, A pogrupis (40+)
Ž L N T
1. Vilniaus „Alkajas-Dastra“65111
2. Kauno „Patvanka“ (40+)64210
3. Jonavos „Beržas“6339
E grupė, B pogrupis (45+)
Ž L N T
1. Kauno „Patvanka“ (45+)88016
2. Vilniaus „Brazylija-Ego forte“85313
3. Kauno „KTU Omega“83511
Kitos grupės

Sveikiname!

Loreta Berūkštienė su 55 gimtadieniu! Gimimo data: 1964, Gruodžio 07. Komanda: Vilniaus „Svaja“

Ar žinote kad...

6-ame Europos krepšinio veteranų čempionate Zagrebe, 2010 m. liepos 17-25 d., aukso medalius iškovojo 3 Lietuvos komandos - "Svaja" (moterys, 40+), "Kamanė" (moterys, 50+) ir "Žalgiris" (vyrai, 65+).