Oficiali internetinė svetainė

Krepšinio žvaigždžių desantas Kaišiadoryse

Krepšinio žvaigždžių desantas Kaišiadoryse

2010-01-29

Ar prisimename Rimą Endrijaitį? O kaip gi ne! Vyresni krepšinio mėgėjai dar ir kaip prisimena. Juk Vilniaus „Statyba", kurioje jis žaidė, buvo netgi TSRS čempionato bronzos medalio laimėtoja, o vėliau Rimas buvo garsių komandų (Rusijoje ir kitur) vyr. treneris. „Krepšinis - mano gyvenimas" - taip ir pavadinta jo atsiminimų knyga, kurią, beje, parašyti padėjęs jo pusbrolis Jonas Endrijaitis. O Jonas - tai buvęs Kaišiadorių vidurinės mokyklos direktorius, lig šiol palaikąs glaudžius ryšius su kaišiadoriečiais. Tai štai Jono pusbrolis Rimas Endrijaitis su aštuoniais „Statybos" krepšinio veteranų klubo (KVK) nariais ir atvyko į Kaišiadoris, į draugiškas krepšinio varžybas su Kaišiadorių krepšinio veteranų klubo komanda „Gija".


Svečių komandoje buvo ir daugiau praeityje itin garsių sportininkų. Pavyzdžiui, Romas Ubartas. Ne, Romas ne krepšininkas, bet pasaulio sporto arenose iškovojęs dar ir kokių pergalių - jis pirmasis nepriklausomos Lietuvos sportininkas, laimėjęs olimpinį aukso medalį (disko mėtymas). Romas ir krepšinį mėgsta pažaisti. Atvyko ir Edmundas Narmontas, ir Vytenis Urba iš anų laikų „Statybos" „aukso fondo". Kiti veteranų komandos nariai - Apolinaras Abromavičius, Romas Ramanauskas, Zenonas Bružė, Albinas Raudonius, Alvydas Basiulis. Kaišiadoriškė „Gija" irgi ne iš kelmo spirta. Jos viešas „slaptasis ginklas" - broliai dvyniai Jonas ir Juozas Žižliauskai, beje, Jonas - Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centro direktorius, Pasaulio veteranų krepšinio čempionato Prahoje bronzos medalio laimėtojas. O dar Jonas Sinkevičius, AB VST Kaišiadorių skyriaus viršininkas Gintautas Vaičekauskas ir kiti.


Draugiškos rungtynės, skirtos Sausio 13-osios aukoms atminti, buvo surengtos Kaišiadorių Algirdo Brazausko vidurinės mokyklos sporto salėje. Tai nebuvo lengvas pasivaikščiojimas krepšinio veteranams. Aikštelėje viešpatavo sportinis azartas, atkakli kova. Iš pradžių atrodė, kad tikriausiai laimės kaišiadoriečiai - jie lengvesni, sparčiau bėga, ne taip greit pavargsta. Jie ir laimėjo pirmąjį kėlinuką - 14:11. Vėliau pasirodė, kad tai buvo vienintelis kaišiadoriečių laimėtas kėlinukas per šias rungtynes - kitus tris kėlinukus laimėjo svečiai, tad rungtynių rezultatas 70:55 „Statybos" naudai. Svečių komandoje rezultatyviausias buvo Vytenis Urba, pelnęs net 36 taškus. Kaišiadoriečių komandoje daugiausia taškų pelnė Žižliauskai: Juozas - 17, Jonas - 12. Ypač ryškus buvo svečių žaidėjų ūgio pranašumas - beveik visus kamuolius nuo lentos jie atkovodavo.


„Statybos" krepšinio veteranų klubo viešnagė Kaišiadoryse buvo pirmoji, svečiams ji patiko. Kaišiadoriškiams sporto veteranams irgi buvo malonu pabendrauti su krepšinio įžymybėmis. Tad tikimės ir daugiau tokių mielų susitikimų, draugiškų rungtynių. Visi svečiai prisiminimui gavo po J. Laurinavičiaus knygelę apie garsiausią Kaišiadorių krašto krepšininką, Olimpinių žaidynių prizininką, Europos čempioną Ramūną Šiškauską.

 

Autorius Jonas LaurinavičiusGalerija
Varžybų kalendorius
Visas varžybų kalendorius
Turnyrinė lentelė
E grupė, B pogrupis (45+)
Ž L N T
1. Kauno „Patvanka“ (45+)88016
2. Vilniaus „Brazylija-Ego forte“85313
3. Kauno „KTU Omega“83511
A grupė (65+)
Ž L N T
1. Kauno „Žalgiris“ (65+)4317
2. „Vilniaus Statybos senjorai“ (65+)4317
3. Klaipėdos „Neptūniečiai“ (65+)4044
F grupė, B pogrupis (40+)
Ž L N T
1. „Pakruojo parketas“87115
2. Panevėžio „Alaus mėgėjai“84412
3. Šilutės „Šamai“ (40+)84412
Kitos grupės

Sveikiname!

Lina Dambrauskaitė su 52 gimtadieniu! Gimimo data: 1968, Vasario 20. Komanda: Kauno „SKK Komanda“

Romanas Brazdauskis su 56 gimtadieniu! Gimimo data: 1964, Vasario 20. Komanda: Kauno „Patvanka“ (40+)

Romanas Brazdauskis su 56 gimtadieniu! Gimimo data: 1964, Vasario 20. Komanda: Kauno „Patvanka“ (45+)

Ar žinote kad...

2012 m. liepos 28 – rugpjūčio 5 d. Kaune įvyks FIMBA 7-asis Europos krepšinio veteranų čempionatas, www.maxibasketballkaunas2012.lt.