Oficiali internetinė svetainė

Legendinio žalgiriečio Henriko Giedraičio jubiliejus
H.Giedraičiui dovaną įteikia A.Čiupkovas

Legendinio žalgiriečio Henriko Giedraičio jubiliejus

2010-03-09

Prieš Eurolygos „Top 16" rungtynes su Malagos „Unicaja" ant Kauno sporto halės parketo žengė bei buvo iškilmingai pagerbtas septyniasdešimties metų jubiliejų minėjęs legendinis žalgirietis Henrikas Giedraitis. H.Giedraitį drąsiai galima vadinti sportininku iš didžiosios raidės bei nusipelniusiu Lietuvos krepšiniui žmogumi. Visą gyvenimą su oranžiniu kamuoliu nesiskiriantis H.Giedraitis savo pirmuosius žingsnius profesionaliame krepšinyje žengė dar 1957 m., debiutuodamas Kauno „Žalgirio" komandoje. Tikriausiai tuo metu ir jis pats nesuprato, kad tai - ilgo, spalvingo ir nenuspėjamo kelio pradžia.

 

„Žalgiriui" kaip žaidėjas H.Giedraitis atstovavo net 15 sezonų, per kuriuos sužaidė daugiau nei 1000 oficialių rungtynių. Būdamas komandos kapitonu jis 1972 m. padėjo ekipai iškovoti SSRS pirmenybių bronzą. Per ilgus metus „Žalgiryje" H.Giedraitis ne kartą tapo Lietuvos čempionu, iškovojo kitų apdovanojimų bei buvo pripažintas geriausiu Lietuvos krepšinio pirmenybių gynėju.


Būtent gynybą treneris labiausiai akcentuoja perduodamas krepšinio paslaptis jaunajai kartai. Krepšinio patriotas jau ketvirtą dešimtmetį treniruoja bei į pergales veda KTU universiteto krepšininkus, su kuriais taip pat iškovojo ne vieną pripažinimą. „Darbas su jaunimu įkvepia. Pats jautiesi jaunesnis, o daug laiko praleisdamas treniruotėse dar ir pajudi. Taip gyventi geriau nei užsidarius tarp keturių sienų", - pripažįsta treneris. Buvęs Lietuvos krepšinio rinktinės kapitonas, pabaigęs žaidėjo karjerą, nuo krepšinio nenutolo ir iškart žengė trenerio keliu.


H.Giedraitis, asistuodamas Vladui Garastui, su žalgiriečiais dirbo ilgus metus ir per šį laiką Lietuvos krepšinio istorijoje paliko ryškų pėdsaką. 1984 m. buvo iškovoti SSRS pirmenybių sidabro medaliai, o po to sekė trys auksiniai metai, kuriuos prisimena visa Lietuva. „Žalgiris" tris metus iš eilės triumfavo SSRS čempionate, finale palauždamas Maskvos CSKA pasipriešinimą. Be šių pasiekimų „žaliai-balti" Argentinoje iškovojo Tarpkontinentinę V.Džonso taurę, apie „Žalgirį" priversdami kalbėti ir kitame pasaulio krašte. „Apie tai būtų galima pasakoti labai, labai ilgai", - nedaugžodžiauja H.Giedraitis.
Tačiau tai - toli gražu ne vienintelės Jo pergalės diriguojant komandos žaidimui. Po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo H.Giedraitis du metus vadovavo Kauno „Žalgiriui" jau kaip vyriausiasis treneris. 1996 m., kai Europos jaunimo čempionate aukso medalius iškovojo Lietuvos jaunimo rinktinė, jos vairininkas buvo būtent H.Giedraitis. 1995 m. Europos čempionate Graikijoje sidabro medaliais pasidabinusios Lietuvos vyrų rinktinės štabe taip pat buvo H.Giedraitis.


„Krepšinis yra įaugęs į mano kraują. Tai gyvenimui duoda papildomą atspalvį bei priverčia judėti į priekį. Kartu su kitais tų metų bendražygiais šiuo metu dažniausiai susitinkame Kauno sporto halėje. Būtent Kauno sporto halėje Henriko Giedraičio bendražygiai, kolegos, auklėtiniai, visuomenės atstovai nuoširdžiai sveikino ir linkėjo jubiliatui stiprybės ir sveikatos, kartu džiaugėsi jo entuziazmu, trykštančia energija bei meile krepšiniui.


Lietuvos krepšinio veteranų lygos vardu Henriką Giedraitį 70-ies metų jubiliejaus proga sveikino lygos prezidentas Algimantas Stasys Anužis, prieš tai kaip "staigmeną" jubiliato bendražygiams organizavo Kauno "Žalgirio" ir Vilniaus "Statybos" veteranų rungtynes. Įdomi kova buvo sustabdyta besibaigiant rungtynėms po Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos prezidento, rungtynių vyr. teisėjo Kęstučio Pilipausko švilpuko jubiliatui simboliniu rezultatu 70:47 (40:19, 30:28) žalgiriečių veteranų naudai. Svečių komandoje rezultatyviausi buvo Vytenis Urba, pelnęs 18 taškų, ir Eduardas Kairys - 15 taškų, vilniečių gretose taip pat rungtyniavo Barselonos olimpinių žaidynių disko metimo čempionas Romas Ubartas, Edmundas Narmontas, Juras Kaziūnas, Juozas Rimkus, Zenonas Bružė, Apolinaras Abromavičius ir Albinas Raudonius. Kauno "Žalgirio" veteranų komandoje žaidė ir taškus pelnė: Sergejus Jovaiša - 18 taškų, Vaidas Jurgilas - 14, Liudas Žukaitis - 11, Darius Laskys - 8, Virginijus Jankauskas ir Robertas Ragauskas po 7, Anatolijus Čupkovas -3 ir Darius Dimavičius -2 taškai. Renginio organizatoriai LKVL viceprezidentai Anatolijus Čupkovas ir Vitoldas Masalskis pasirūpino - visi šventės dalyviai ir svečiai galėjo stebėti ir džiaugtis Kauno "Žalgirio" pergale prieš Malagos „Unicaja".


Fotografas Jonas IvaškevičiusGalerija
Varžybų kalendorius
Visas varžybų kalendorius
Turnyrinė lentelė
A grupė (65+)
Ž L N T
1. Kauno „Žalgiris“ (65+)4317
2. „Vilniaus Statybos senjorai“ (65+)4317
3. Klaipėdos „Neptūniečiai“ (65+)4044
D grupė, B pogrupis (50+)
Ž L N T
1. Garliavos „Garliavos statyba-Omega“88016
2. Kauno „Atskalūnas“86214
3. Šilutės „Šamai“ (50+)83511
D grupė, A pogrupis (50+)
Ž L N T
1. Vilniaus „Perlas“65111
2. Vilniaus „Salilita“ (50+)65111
3. Trakų „Trasalis-Galvė“6248
Kitos grupės

Sveikiname!

Audrius Ruginis su 53 gimtadieniu! Gimimo data: 1966, Gruodžio 10. Komanda: „Pakruojo parketas“

Vidmantas Krušna su 58 gimtadieniu! Gimimo data: 1961, Gruodžio 10. Komanda: Kauno „KTU Omega“

Vidmantas Krušna su 58 gimtadieniu! Gimimo data: 1961, Gruodžio 10. Komanda: Garliavos „Garliavos statyba-Omega“

Ar žinote kad...

2012 m. liepos 28 – rugpjūčio 5 d. Kaune įvyks FIMBA 7-asis Europos krepšinio veteranų čempionatas, www.maxibasketballkaunas2012.lt.