Oficiali internetinė svetainė

Pirmasis sporto veteranų suvažiavimas

Pirmasis sporto veteranų suvažiavimas

2010-09-19

Šių metų rugsėjo 11 d. Kauno Sporto halėje vyko I-asis Lietuvos sporto veteranų suvažiavimas, į kurį susirinko buvę garsūs sportininkai iš visos Lietuvos. Praeityje buvę garsūs sportininkai, Europos, Pasaulio ir Olimpiniai čempionai, susitiko aptarti nuveiktus darbus, ateities perspektyvas ir suvažiavimą paversti gražia tradicija. Suvažiavime dalyvavo daugiau negu 1000 sportininkų.

 

Į halę buvo įnešta „Penkių žiedų" asociacijos vėliava, kurią pašventino Vytauto Didžiojo bažnyčios rektorius kunigas Kęstutis Rudzevičius. Vėliavą įnešė įžymūs praeityje sportininkai lengvaatletė Birutė Kalėdienė, krepšininkė Angelė Rupšienė ir irkluotojai Vytautas Briedis bei Vladas Česiūnas.
Suvažiavimas buvo iškilmingai atidarytas skambant Lietuvos himnui, perskaitytas Sporto veteranų asociacijos „Penki žiedai" pranešimas.

 

Atidarymo metu susirinkusiuosius sveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas, sporto vadovai, politikai, patys sporto veteranai. Pasak Sporto veteranų asociacijos „Penki žiedai" Prezidentės Danutės Ivašauskienės, sporto veteranai, visą gyvenimą paskyrę sportui ir Lietuvos vardo garsinimui visame pasaulyje, yra nusipelnę deramos pagarbos ir veiklos pripažinimo.

 

Buvo labai džiugu stebėti seniai nesimačiusių žmonių džiaugsmą, bendrauti su daug gyvenimo patirties turinčiais šviesiais žmonėmis, išgirsti jų sportinio kelio prisiminimus. Sporto veteranai savo gyvenimą paskyrė sportui, Lietuvos vardo garsinimui visame pasaulyje yra nusipelnę deramos pagarbos ir veiklos pripažinimo. Garbiems sportininkams buvo įteikti atminimo medaliai.

 

Buvusi Europos krepšinio čempionė Jūratė Daktaraitė perskaitė Sporto veteranų kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę. Renginyje kalbėję politikai ir sporto veteranai, tardami sveikinimo žodžius, teigė, kad stengsis dėti visas pastangas užtikrinti paramą sportininkams. Planuojama, kad Sporto veteranų suvažiavimas taps tradicija ir bus rengiamas kas penkeri metai.

 

Visi suvažiavimo dalyviai gavo po specialiai pagamintą ženkliuką, o 150 sporto veteranų buvo apdovanoti specialiai pagamintais medaliais. Penkiolikai geriausių asociacijos sporto klubų įteiktos asociacijos padėkos. Sporto veteranams buvo surengta kultūrinė programa, po suvažiavimo visi buvo pakviesti pasivaišinti, pašokti.

 

Pirmasis Lietuvos sporto veteranų suvažiavimas viršijo visus lūkesčius. Veltui buvo nuogąstauta, kad halė bus tuščia, kad praeityje garsūs sportininkai po daugelio metų pertraukos nenorės susitikti vienas su kitu. Visi suvažiavimo dalyviai jau nekantriai laukia sekančio suvažiavimo į kurį tikrai atvyks dar daugiau sporto veteranų, kurie dėl tam tikrų priežasčių negalėjo dalyvauti šiame renginyje.


Vilniaus krepšinio klubo „Svaja" prezidentė Ramunė Gilienė

Varžybų kalendorius
Visas varžybų kalendorius
Turnyrinė lentelė
F grupė, B pogrupis (40+)
Ž L N T
1. „Pakruojo parketas“87115
2. Panevėžio „Alaus mėgėjai“84412
3. Šilutės „Šamai“ (40+)84412
M35 grupė (35+)
Ž L N T
1. Alytaus „RKL“ (35+)2204
2. Kauno „SKK Komanda“2113
3. Radviliškio „Radviliškis“2022
D grupė, B pogrupis (50+)
Ž L N T
1. Garliavos „Garliavos statyba-Omega“88016
2. Kauno „Atskalūnas“86214
3. Šilutės „Šamai“ (50+)83511
Kitos grupės

Ar žinote kad...

Per FIMBA Pasaulio krepšinio veteranų 11-ką čempionatų, Lietuvos komandos iškovojo 12 aukso, 7 sidabro ir 8 bronzos medalių komplektus bei užima ketvirtąją vietą tarp pasaulio valstybių.