Oficiali internetinė svetainė

Sveikiname Kazimierą Budrį

2011-03-14

Kūno kultūros ir sporto departamente už nuopelnus sporto šakos plėtrai bei jubiliejinių sukakčių proga pagerbė sporto veteranus. Vienas iš aukščiausių apdovanojimų - už nuopelnus Lietuvos sportui Sporto garbės kryžius - įteiktas Kazimierui Budriui, krepšinio veteranų klubo „Neptūniečiai" prezidentui, daugelio krepšinio turnyrų organizatoriui, už indėlį į krepšinio sportą.

Kazimiero Budrio iniciatyva 2011 m. kovo 5-6 d. Nidoje buvo atgaivintas keturių senjorų komandų krepšinio turnyras Prezidento Valdo Adamkaus taurei laimėti. Klaipėdos sporto klubo "Neptūniečiai" bei Nidos sporto klubo "Kuršiai" organizuojamose varžybose dalyvavo uostamiesčio, Vilniaus, Kauno ir Panevėžio komandos. Šis turnyras vykdavo ir anksčiau, kai Lietuvos prezidentu tapo V. Adamkus, tačiau pasibaigus pirmajai jo kadencijai tradicija nutrūko, o šiemet atgimė nenuilstamo krepšinio organizatoriaus Kazimiero Budrio ir kitų entuziastų dėka.

Pirmą dieną žaidę vilniečiai rezultatu 46:32 laimėjo prieš Kauno komandą. Klaipėdos „Neptūniečiai" rezultatu 53:38 nugalėjo Panevėžio „Link Nevėžio" senjorų komandą. Kitą dieną dėl trečios vietos rungėsi Kauno „Žalgiriečiai" ir Panevėžio „Link Nevėžio". Stipresni buvo „Žalgiriečiai" - jie nugalėjo rezultatu 70:53. Dėl pirmos vietos susitiko „Statybos" ir „Neptūniečių" komandos. Vyko atkakli kova - pirmavo tai viena, tai kita komanda. Galutinis rezultatas 50:47 „Statybos" naudai. Jie tapo turnyro nugalėtojais.

Geriausiais turnyro žaidėjais buvo pripažinti: „Statyba" komandoje E. Narmontas, „Žalgiriečiai" - A. Čiupkovas, „Neptūniečiai" - S. Vasiliauskas, „Link Nevėžio" komandoje V. Meidus. Baudų metimo konkursą laimėjo „Žalgiriečiai" komandos žaidėjas M. Zinkevičius. Uždarymo metu Nidos garbės pilietis A. Vinkus linkėjo, kad šis turnyras taptų vėl tradiciniu ir butų organizuojamas kiekvienais metais.