Oficiali internetinė svetainė

Veteranai žavi entuziazmu

Veteranai žavi entuziazmu

2010-06-07

Lietuvoje krepšinio sezoną užbaigė ne tik profesionaliosios lygos. 2009-2010 metų sezono uždangą nuleido ir Lietuvos krepšinio veteranų lyga (LKVL), į kurios prezidento pareigas pirmąjį savo sezoną įniko Algimantas Stasys Anužis. Ir pats LKVL rungtyniaujantis vadovas didžiuojasi lygos krepšininkų entuziazmu ir svajoja apie masiškesnę lygą.

 

LKVL sistema gana paprasta. Visos dalyvaujančios komandos yra suskirstytos į amžiaus grupes, ribą brėžiant kas 5 metai. Jauniausią LKVL grupę sudaro 35 metų ir vyresni sportininkai, o vyriausioji grupė - 65-čiai ir vyresni. Būtent minėtos 2 grupės LKVL yra pačios negausiausios. „35 metų žmonės dar sėkmingai rungtyniauja mėgėjų lygose, vertinant iš profesionalaus krepšinio pozicijų, 35 metai dar anksti pereiti į veteranus. Na o sulaukus 65-erių jau ne kiekvienam užtenka jėgų sportuoti,- analizavo A.S.Anužis. - Kitose amžiaus grupėse dalyvavimas yra aktyvesnis, gausiausios yra 40 ir 45 metų amžiaus grupės. Žaidžia ne vien krepšininkai, prisijungia ir kitų sporto šakų veteranai."

 

LKVL prezidentas džiaugiasi nesibaigiančiu veteranų entuziazmu. „Matosi begalinis komandų entuziazmas, mačiau, kaip rūpinosi varžybų organizatoriai įvairiuose miestuose, geranoriškai vertino rėmėjai. Ir žiūrovams įdomu pamatyti, kaip dabar atrodo praeityje garsūs krepšininkai. LKVL - didelis entuziazmas su nedidelėmis finansinėmis galimybėmis", - džiaugėsi veteranų lygos vadovas. „LKVL gausu praeityje aukštų rezultatų pasiekusių sportininkų. Žaidimas, be abejo, sukasi apie buvusius profesionalus. Vienose amžiaus grupėse lyderiai yra Anatolijus Čupkovas, Sergejus Jovaiša, Vitoldas Masalskis, Vytenis Urba, kitose - Darius Lukminas, Romanas Brazdauskis, Robertas Giedraitis, Arvydas Venclovas, Rolandas Penikas bei Loreta Berūkštienė, Regina Valiulienė."

 

„Prie buvusių profesionalų prisijungia mėgėjai ir sportuoti norintys kitų sporto šakų atstovai. Tačiau viską mūsų lygoje nusako amžius, o ne meistriškumas. Tai yra vienintelis kriterijus. Visiems žaisti kartu su profesionalais arba prieš juos yra garbė. Kiekvienam smagu išbandyti jėgas su aukščiau minėtais bei kitais buvusiais profesionalais. Nesvarbu, laimėjau ar nelaimėjau, svarbiausia, kad yra smagu, įdomu su jais žaisti", - pasakojo A.S.Anužis.

 

Ateityje LKVL norėtų praplėsti geografiją, surengti turnyrą, kuriame išmėgintų jėgas ne tik LKVL komandos, bet ir kai kurių miestų veteranų lygose žaidžiančios geriausios komandos. „Svarbiausia, kad yra noras bendrauti, susitikti. Krepšinis šiuos žmones sieja ir vienija. Galvojame surengti varžybas, galinčias apjungti visą Lietuvą. Kad galėtų jėgas turnyre išbandyti ir mažesnių miestelių atstovai, kuriems gal sudėtinga surinkti vienos amžiaus grupės komandą. Taip pat norime užsiimti švietėjiška veikla, rengti susitikimus su vaikais bei jaunimu, kad jie suprastų, jog ne vien amžius viską lemia, daug reiškia draugiškumas, entuziazmas. Mums likimas suteikė galimybę gyventi ir džiaugtis, norisi, kad tas džiaugsmas tęstųsi kuo ilgiau, - sakė LKVL prezidentas A.S.Anužis.

 


Autorius Darius Mačiulis, žurnalas „Mūsų krepšinis", Nr. 30

Varžybų kalendorius
Visas varžybų kalendorius
Turnyrinė lentelė
D grupė, A pogrupis (50+)
Ž L N T
1. Vilniaus „Perlas“65111
2. Vilniaus „Salilita“ (50+)65111
3. Trakų „Trasalis-Galvė“6248
A grupė (65+)
Ž L N T
1. Kauno „Žalgiris“ (65+)4317
2. „Vilniaus Statybos senjorai“ (65+)4317
3. Klaipėdos „Neptūniečiai“ (65+)4044
E grupė, A pogrupis (45+)
Ž L N T
1. Šiaulių „Branda“108218
2. Klaipėdos „Argus-Svajonių krantas“108218
3. Panevėžio „Žaibas-Alaus mėgėjai-2“106416
Kitos grupės

Sveikiname!

Laimas Ulevičius su 50 gimtadieniu! Gimimo data: 1969, Spalio 24. Komanda: Šilutės „Šamai“ (40+)

Ar žinote kad...

6-ame Europos krepšinio veteranų čempionate Zagrebe, 2010 m. liepos 17-25 d., aukso medalius iškovojo 3 Lietuvos komandos - "Svaja" (moterys, 40+), "Kamanė" (moterys, 50+) ir "Žalgiris" (vyrai, 65+).