Oficiali internetinė svetainė

Vilniaus „Salilita“ čempionai ketvirtąjį sezoną

2012-04-18

Trakuose, LOSC Trakų irklavimo sporto bazėje, 2012 m. balandžio 14-15 d. finišavo 2012 m. Lietuvos krepšinio veteranų čempionato D (vyrai 50+) grupės finalinis turas. Dėl LKVL čempionato apdovanojimų, kaip ir 2011 metais, kovojo tos pačios stipriausios reguliariojo sezono komandos: Vilniaus „Perlas", „Garliavos statyba-Omega", Vilniaus „Salilita" ir Kauno „Atskalūnas".

Finalinio turo rungtynių rezultatai:

2012 m. balandžio 14 d. (šeštadienis)
Pusfinalis
10.30 val. B 1 „Garliavos statyba-Omega" - A 2 Vilniaus „Salilita" 60:78 (15:22, 14:21, 10:19, 20:16)
12.20 val. A 1 Vilniaus „Perlas" - B 2 Kauno „Atskalūnas" 65:58 (14:18, 15:8, 16:14, 20:18)

Pirmajame pusfinalio susitikime Vilniaus "Salilita" jau pirmajame ir antrajame kėliniuose įgijusi 14 taškų pranašumą prieš savo varžovus, jį dar daugiau padidinusi trečiajame - sugebėjo visą rungtynių laiką išlaikyti greitą žaidimo tempą bei ritmą, sugebėjo užtikrintai laimėti pusfinalio rungtynes. "Salilita" komandoje daugiausia taškų pelnė Vytenis Urba - 33, Arūnas Šarka - 18, Romas Ubartas - 13 taškų, "Garliavos statyba-Omega" - Audrius Šalaševičius - 13, Vidmantas Krušna - 12, Vidmantas Labašauskas - 12 (2 tritaškiai) taškų. Antrajame pusfinalyje kova dėl pergalės vyko iki paskutinių sekundžių. Kauno „Atskalūnas" buvo taiklesnis pirmajame kėlinyje, tačiau Vilniaus „Perlas" antrajame kėlinyje sugebėjo išlyginti žaidimą, ir toliau rungtyniavo sumaniai, išnaudojo Arūno Grigo meistriškumą bei FIBA tarptautinės kategorijos teisėjo Romualdo Brazausko entuziazmą bei taiklius jo metimus bei iškovojo gražią pergalę. „Perlas" komandoje daugiausia taškų pelnė Romualdas Brazauskas - 26, Arūnas Grigas - 23 (3 tritaškiai), „Atskalūnas" komandoje pasižymėjo Mindaugas Lukošius pelnęs 16, Virginijus Mažonas - 13 ir Virginijus Jankauskas - 10 taškų.

2012 m. balandžio 15 d. (sekmadienis)
Finalas
11.00 val. dėl 3 - 4 v. B 1 „Garliavos statyba-Omega" - B 2 Kauno „Atskalūnas" 69:78 (21:17, 21:21, 11:24, 16:16)
12.50 val. dėl 1 - 2 v. A 2 Vilniaus „Salilita" - A 1 Vilniaus „Perlas" 70:56 (23:13, 5:15, 24:5, 17:23)

Finalinės rungtynės tarp Vilniaus "Salilita" ir Vilniaus „Perlas" komandų vyko atkakliai tik du kėlinius, po kurių rezultatas dar buvo lygus. Trečiajame kėlinyje "Salilita" krepšininkai pabėgo toli į priekį, „Perlui" leisdami įmesti tik 5 taškus. "Salilita" nemažindama rungtynių tempo, išsaugojo daugiau jėgų bei ketvirtus metus iš eilės pelnytai laimėjo Lietuvos čempionų vardus. Finalo dieną "Salilita" komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Barselonos disko olimpinis čempionas Romas Ubartas - 21 taškas, Arūnas Šarka ir Vytenis Urba po 14 taškų, „Perlas" komandoje - Arūnas Grigas - 14 (2 tritaškiai), Romualdas Brazauskas - 10, Eugenijus Kaziliūnas - 9 taškus. Kovoje dėl 3-ios vietos vyko principinė dvikova tarp Kauno komandų. Nors reguliariajame čempionate "Garliavos statyba-Omega" abu kartus nugalėjo prieš „Atskalūnas" komandą (74:70, 81:72), medalių dalybose savo pranašumą įrodė „Atskalūnas". Rezultatyviai „Atskalūnas" komandoje rungtyniavo vyriausias komandos žaidėjas Vytautas Ribinskas pelnęs 22 (3 tritaškiai) ir Arūnas Dimavičius - taip pat 22 taškus bei jiems gerai talkinęs Mindaugas Lukošius - 19 taškų, "Garliavos statyba-Omega" komandoje - Alvydas Šidlauskas - 20, Vidmantas Labašauskas - 14 (4 tritaškiai), Virginijus Šimkus - 12 (2 tritaškiai), Vidmantas Krušna - 11 taškų.

LKVL prezidentas Algimantas Stasys Anužis, viceprezidentė Ramunė Gilienė čempionams Vilniaus "Salilita" komandai įteikė LKVL pagrindinio rėmėjo - DNB banko taurę, prizininkams - LKVL taures, žaidėjams medalius bei diplomus. Asmeniniais prizais apdovanoti šie komandų žaidėjai:
Arūnas Šarka - naudingiausias Vilniaus "Salilita" žaidėjas, Romualdas Brazauskas - naudingiausias Vilniaus „Perlas" žaidėjas, Vytautas Ribinskas - naudingiausias Kauno „Atskalūnas" žaidėjas, Audrius Šalaševičius - naudingiausias "Garliavos statyba-Omega" žaidėjas.

LKVL direktoratas dėkoja LOSC Trakų irklavimo sporto bazės vedėjui Jonui Čižauskui ir sporto bazės kolektyvui už pagalbą organizuojant 2012 m. Lietuvos krepšinio veteranų čempionato D (vyrai 50+) grupės finalinį turnyrą.

Ar žinote kad...

FIMBA surengtuose 6-iuose Europos krepšinio veteranų čempionatuose Lietuvos komandos jau iškovojo 14 aukso, 14 sidabro ir 6 bronzos medalių komplektus.